Podvod

Recidivista obíral seniorky, policie hledá jeho další oběti! VIDEO

Pražští kriminalisté pátrají po dalších obětech recidivisty, který v hlavním městě připravil seniorky o desetitisíce korun. Podvodníka zadržel v pátek pozorný svědek, pak si ho převzali muži zákona.

"Muži je nyní kladeno za vinu, že pod různými legendami okrádal seniorky přímo u nich doma. Vždyť i samotné zadržení proběhlo ve chvíli, kdy prchal poté, co okradl důchodkyni o víc jak deset tisíc korun u ní doma," popisuje pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Čtyřicetiletý vykuk nevymyslel nic převratného - svým obětem prostě namluvil, že jim nese nějaký přeplatek. Někdy se vydával za zaměstnance sociálky, jindy za zástupce dodavetele elektřiny.


Kriminalisté několikanásobného recidivitu obvinili z podvodu, krádeže a porušování domovní svobody. Za to mu hrozí zatím tři roky, pokud se během vyšetřování zvýší způsobená škoda, může být trest ještě o dva roky vyšší.

"K tomuto trestu může obviněnému soud ještě přičíst podmínku, která čtyřicetiletému muži trvá až do příštího roku. Podstatným faktem při výměře trestu také může být, že obviněný byl do této doby již šestkrát odsouzen. Poslední trest trval celých třináct let," přiblížil Hulan.


Související obsah


Kriminalistům se zatím podařilo prokázat, že muž obral o peníze čtyři oběti a mají podezření na další tři okradené. Je ale dost dobře možné, že oloupených je ještě víc.

"Proto se nyní kriminalisté obrací s prosbou na další případné poškozené. Pokud jste se také stali obětí obviněného, a ještě jste to neoznámili, přihlaste se prosím prostřednictvím linky 158," uzavírá policejní mluvčí.

pez, TN.cz

K tématu Podvod

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz