Domov pro seniory

Dům pro seniory se náhle vyprázdnil, zajímá se o něj policie

O dům pro seniory v Olešné na Písecku se zajímá policie. Většina klientů musela být převezena do okolních nemocnic. Mohlo by jít o zanedbání péče.

Na webových stránkách se domov prezentuje jako cíl aktivních seniorů nabízející sociální služby v rodinném duchu pro lidi vyžadující zvláštní péči. Jenže realita zřejmě vypadala úplně jinak. V obci se mluví o tom, že v domově není dostatek personálu. Vše vygradovalo převozem seniorů do okolních nemocnic.

"Dění v tomto domově je prověřováno. Vzhledem k tomu, že jsme na samém počátku všech potřebných úkonů, tak zatím nemůžeme k tomu případu podávat podrobnější informace," říká policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jedním z míst, kam byla podle našich informací část seniorů převezena, je nemocnice v Písku. U všech hospitalizovaných budou v následujících týdnech provedeny lékařské posudky. Na jejich základě bude policejní vyšetřování pokračovat. Odvezeni už měli být všichni klienti, v domově zůstávají pouze senioři, kteří jsou soběstační.


Související obsah

Na nedostatek zdravotnického personálu měla upozornit Krajský úřad nová ošetřující lékařka, která do domova pro seniory dojížděla od září.

V současné době je činnost domicilu pozastavena. Pokud by lékařské posudky prokázaly zanedbání péče, může být majitel obviněn z obecného ohrožení.

pez, Vladimír Hoť, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domov pro seniory

Důležité Události

Píše se na Deník.cz