Policie

V domě u Josefa Rychtáře musela opět zasahovat policie!

Policie dnes zasahovala v domě v Říčanech u Prahy, ve kterém žije Josef Rychtář - vdovec po Ivetě Bartošové. Dům patří i jeho bývalé manželce Darině Nové, která ho sice nechala v domě bydlet, ale protože údajně neplatil energie, chce ho odtud vyštvat.

U vily bylo pořádně dusno, padaly výhrůžky i ostrá slova. "Dnes vyjížděli policisté do Říčan, kvůli dlouhotrvajícím sporům a to ohledně toho, že se osoby navzájem nepouštěly do nemovitosti," přiblížila jádro sporu policejní mluvčí Michaela Rychterová.

V domě ale bydlí i další muž, který má zřejmě smlouvu s Rychtářovou exmanželkou a dnes se tam nemohl dostat. A mezi oběma kohouty to pořádně jiskří. Agresivní chování střídal smích a ironie.

Za poslední měsíc přitom na stejné místo vyjížděli policisté už více než desetkrát.

Za vším prý stojí majetkové spory. Rychtář stále vlastní malý podíl ve vile. Kvůli exekuci o něj může přijít, stále tam ovšem bydlí. Stejně tak tam žije i další muž - zřejmě nájemce. Rychtář pravděpodobně neplatil za energie a tak ho jeho exmanželka nechala odpojit od elektřiny a plynu. On si ale udělal smlouvu s jinou energetickou firmou a přípojku si pojistil zámky.

Dům má podle katastru tři majitele. Jedním z nich je právě exmanželka Rychtáře Darina Nová. Rychtář chce od ní vyplatit podíl, který podle něj přesahuje dva miliony korun.

pez, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz