Kontrola

Inspektoři hledají zakázané rachejtle! Sehnat se dají snadno

Po nebezpečné pyrotechnice v těchto dnech velmi intenzivně pátrají inspektoři České obchodní inspekce i policisté. V prodeji jsou totiž i pumy a dělobuchy, které by laik rozhodně neměl dostat do rukou. Přestože kontroly zatím odhalily pouze dvě vážná provinění, štáb televize Nova opakovaně - včera i dnes - životu nebezpečnou pyrotechniku bez problémů koupil.

Přesto, že Česká obchodní inspekce v těchto dnech provádí kontroly, podařilo se nám dnes koupit na té samé tržnici tu samou pyrotechniku zakázané kategorie F4 jako včera.

Inspektoři kontrolují prodejce pyrotechniky po celé České republice. Jeden kousek ze zakázané kategorie, se kterou mohou manipulovat pouze speciálně proškolení odborníci, odhalili dnes na Českobudějovicku.

"Kategorii F4 jsme shodou okolností objevili v Českých Velenicích a oznámili to úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva. Těch kontrol od prosince bylo přes 100, téměř v polovině případů byl nějak porušen zákon," vypočítává mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.


Související obsah

Kontroly kromě ČOI provádějí i sami policisté a mnohdy v početně menších týmech. Kromě tržnic procházejí i obchodní centra.

Podle našich informací další zakázanou pyrotechniku kategorie F4 kontrola odhalila dnes v podvečer v Zásmukách na Kolínsku. Před pyrotechnikou dovezenou z Česka varují i naši němečtí sousedé - tam pro ni mají ještě přísnější kritéria

pez, Jakub Pacner, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz