Ohňostroj

Praha připravuje ohňostroj století, bude to historický skvost! VIDEO

Praha už se připravuje na tradiční novoroční ohňostroj a ten nadcházející bude opravdu speciální! Pyrotechnická show s hudebním doprovodem nazvaná Sto let v hlavním městě Praze připomene výročí, která budeme v příštím roce slavit: vznik samostatného Československa v roce 1918 a další události.

Celkem 11 minut trvající speciální pyrotechnické efekty inspirované Itálií nebo Japonskem, nasvícený metronom a dramatická hudba. Na to všechno se mohou lidé těšit, pokud se půjdou podívat na tradiční novoroční ohňostroj v Praze.

"Ohňostroj století" bude odpálen z Letné 1. ledna v 18 hodin a nejlépe ho diváci uvidí z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice a z mostů – Čechova, Mánesova a Štefánikova.

"Úvodní slovo ohňostroje svěřila Praha legendární hlasatelce a čestné občance hlavního měst Kamile Moučkové, která je s osmičkami také spjatá. Narodila se 8. dubna v osmičkovém roce a život jí ovlivnil i rok 1968, kdy se hrdinně postavila okupaci Československa," láká pražský magistrát.

Související obsah

Novoroční ohňostroj bude speciální! Podívejte se na ukázku:

 

Samotný ohňostroj má celkem pět obrazů: První republika, Pražské povstání, Pražské jaro 1968, Sametová revoluce a slavnostní závěr. Nouze nebude o překvapení, chybět ale nebudou ani tradiční římské svíce, ohnivé hřiby nebo efekty v barvě trikolóry.

Související obsah

Hudební doprovod pak podkreslí atmosféru zobrazovaných událostí: zazní oslavné i dramatické úryvky filmové hudby i klasika jako Óda na radost či jazzový Bugatti Step a na závěr tóny české státní hymny.

Chystaný ohňostroj vyjde na milion korun a bude trvat jedenáct minut. Použito bude 2100 pyrotechnických prostředků, nevětším použitým kalibrem má být 300 mm sférická (kulová) puma speciálně vyrobená pro pražský novoroční ohňostroj v Itálii. Pro střelbu speciálních pyrotechnických efektů budou sloužit tři 18 metrová vysokozdvižná zařízení a lanová 18 metrová konstrukce s bengálskými ohni.

Letošní odpalování novoročního ohňostroje trochu pokazila mlha, i tak ale Prahu uchvátil. Podívejte se na video:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz