Alkohol

Jaký alkohol pít, aby vás na Nový rok nezničila kocovina?

Jaký alkohol pít, aby vás na Nový rok nezničila kocovina?
Zdroj: Thinkstockphotos

Většina lidí si nedokáže silvestrovské oslavy představit bez sklenky něčeho ostřejšího. A řeč rozhodně není jen o sektu o půlnoci, spousta oslavujících se alkohol "prolévá" řadu hodin. Pokud si ovšem vyberete správné drinky, bude ranní kocovina mnohem mírnější.

Je přitom málo známým faktem, že významným faktorem, který určuje síku kocoviny, není zdaleka jen líh. Lví podíl na bolest hlavy a další příznaky mají především příměsi, které často dodávají alkoholickému nápoje jeho charakteristickou barvu a chuť.

Jedním z hlavních viníků jsou takzvané kongenery. Jsou to látky, které vznikají jako vedlejší produkt při fermentaci. Pokud tedy například holdujete vínu, otevřete si při oslavě Silvestra raději láhev bílého vína, červené nechte odpočívat, radí nutriční specialistka Lee Holmesová.

Podobné je to u lihovin, pálenek a kořalek - čím sytější a tmavější barva, tím větší šance, že budete mít ráno hlavu jako střep a žaludek jako na vodě.


Související obsah

S ginem, vodkou nebo slivovicí byste tak měli být v relativním bezpečí. Obecně také platí, že kvalitnější a nedoslazovaný alkohol vás nerozloží tak jako laciné likéry plné cukru a barviv.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz