Domácí

Jak udělat z čtyř týdnů dovolené 50 dní volna? Přesný návod

Jak udělat z čtyř týdnů dovolené 50 dní volna? Přesný návod
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

První pracovní den nového roku je čas na přemýšlení, jak využít dny dovolené v roce 2018, abychom si užili co nejvíce volna. Některé státní svátky k tomu přímo vybízejí. Naplánujte si tedy dovolenou dřív než vaši kolegové a užívejte si v roce 2018 co nejvíc zaslouženého odpočinku. Z 19 dnů dovolené jde vyčarovat celých 50 volných dnů!

První skvělá příležitost na prodloužené volno bude o Velikonocích na přelomu března a dubna. K Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí stačí přidat čtyři dny dovolené před anebo po Velikonocích a dostanete včetně víkendů příjemných 10 dnů volna.

Příhodné pro naplánování volna jsou také májové svátky 1. května a 8. května. Letos vycházejí na úterý. Takže vzít si dovolenou na Čarodějnice a přidat další tři dny od středy do pátku, máte parádních 9 dnů volna. A kdo si přidá ještě druhé pondělí 7. května, dostane za celkem pět dnů dovolené celých 11 volných dnů.

Také červencové svátky vycházejí v roce 2018 perfektně. Příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje a výročí upálení Mistra Jana Husa budeme slavit ve čtvrtek a pátek. Kdo si vezme tři dny dovolené první týden v červenci, dostane za ně celých devět volných dnů.

Zdroj: TN.cz

Také svátek svatého Václava budeme slavit v pátek 28. září. Čtyři dny dovolené tak i s víkendy vydají na devět dnů volna. Říjnový svátek 100 let od vzniku Československa i listopadový Den boje za svobodu a demokracie vycházejí na víkend, takže volné dny navíc nepřinesou.

Související obsah

Poslední zbytky dovolené se tak vyplatí vybrat si na po Vánocích. Letos totiž Štědrý den připadne na pondělí a tak stačí dva dny dovolené po vánočních svátcích na to, abyste si užili devět dnů vánočních prázdnin. Případně třetí den dovolené vyšetřete na Silvestra a dostanete krásných 11 dní volna v kuse.

ČTĚTE TAKÉ:

6 triků, jak uspět v práci, ale nenechat se jí ovládnout
Skloubit rodičovskou dovolenou a práci? Jde to!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz