Dopravní nehoda

Řidič, který v Praze srazil ženu, je volný. K soudu přinesl milion

Cizinec, kterého ve středu poslal soud do vazby, protože v Praze na Nový rok způsobil v opilosti tragickou nehodu, může ven z vazby. Složil milionovou kauci, písemný slib a bude pod probačním dohledem.

Muž kauci složil ve čtvrtek dopoledne, soud mu umožnil, aby vazbu opustil. Už včera slíbil, že bude spolupracovat a podrobí se probačnímu dohledu. Soud ho do vazby poslal hlavně z obav před útěkem.

Podívejte se na rozhovor s řidičem:

Čtyřicetiletému muži z Ruska hrozí až osm let vězení za to, že asi ve tři hodiny ráno na Nový rok projížděl ve svém Mercedesu Spálenou ulicí v centru Prahy a přitom na přechodu srazil šestadvacetiletou turistku z Kolumbie. Žena na následky zranění zemřela.

Související obsah

Jak se ukázalo, řidič měl v krvi více než dvě promile alkoholu. Tragédie se stala tématem i pro kolumbijská média, ta poukazují třeba na to, že šestadvacetiletá Zaira byla architektka, která mluvila čtyřmi světovými jazyky a od září žila v Itálii, kde studovala design. Do Prahy přijela s přáteli oslavit Nový rok. Jak je to teď s jejím tělem, nechce policie komentovat. 

mom/Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dopravní nehoda

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D10 zablokovala hromadná nehoda, jedna žena skončila v nemocnici

Dálnice D10 byla na 58. kilometru ve směru na Turnov uzavřena. Policisté na místě vyšetřovali řetězovou dopravní nehodu šesti aut, která začala srážkou se zvěří. "Při nehodě byla zraněna jedna žena. Dálnice bude minimálně na 2 hodiny uzavřena," informovala policie na twitteru ve 21 hodin. Po 23. hodině se podařilo havarovaná vozidla částečně odklidit a komunikace byla opět průjezdná.

Píše se na Deník.cz