Zahraničí

Ženu poslali domů s alergií. Chybná diagnóza jí zničila tvář!

Ženu poslali domů s alergií. Chybná diagnóza jí zničila tvář!
Zdroj: Profimedia

Angličance Jannine McHaffieové nadělil osud během jejího krátkého života kopu bolesti a utrpení. Mladá maminka trpí nevyléčitelnou formou rakoviny, o které si zpočátku myslela, že je to jen běžná alergie. Právě s touto chybnou diagnózou ji poslali lékaři domů.

Přestože má Jannine pouze 27 let, poslední čtyři roky tráví život zejména pobyty v nemocnici a návštěvami lékařů. Před třemi lety jí totiž diagnostikovali adenoidně cystický karcinom, což je forma rakoviny slinné žlázy.V těžkých chvílích ji "drží nad vodou" její dcera Leylah.

Zpočátku se vše projevovalo jako běžná senná rýma. "Měla jsem rýmu a občas jsem krvácela z nosu, ale nebylo to nic vážného. Opravdu to vypadalo jako běžná alergie," vzpomíná mladá žena. Teprve poté, co příznaky neustupovaly, ji podrobili lékaři důkladnějším vyšetřením.

Diagnóza pro ni byla jako blesk z čistého nebe. Po děsivé zprávě podstoupila terapii a sérii operací, kvůli kterým přišla o horní ret. "Léčba mi úplně zničila čelist. Lékaři se mi snažili zachránit tvář aplikací kosti z mé nohy, ale i tato možnost selhala," popsala žena.

Když si už Janine myslela, že je z nejhoršího venku a postupně se začala učit žít s handicapem na tváři, přišla nová rána. Loni v srpnu jí lékaři oznámili, že se rakovina vrátila a tentokrát zasáhla plíce. "Tolik jsem se snažila, aby se to nestalo. Upravila jsem stravu, úplně jsem vyloučila cukr, i tak to znovu přišlo. Nerozumím tomu. Navíc mi řekli, že tato forma rakoviny je neléčitelná," říká nešťastně.

Související obsah

Matka šestileté Leylah nepřestává bojovat. Většina analgetik jí ale přestala zabírat, protože je jimi už předávkovaná. Bolest teď tlumí použitím konopného oleje. McHaffieová dodává, že zná mnoho lidí, kterým sice lékaři nedávali mnoho let života, a nakonec se ukázalo, že se mýlili. "Musím věřit, vždyť mám malou dceru. Neumím si představit, že by tu zůstala úplně sama," zakončila.


ČTĚTE TAKÉ:

RAKOVINA! Kde útočí nejčastěji?
21 překvapivých způsobů, jak snížit riziko rakoviny!

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz