Zahraničí

KLDR přijala nabídku Soulu, brzy zasednou ke společnému jednání

KLDR přijala nabídku Soulu, brzy zasednou ke společnému jednání
Zdroj: ČTK

KLDR přijala nabídku Soulu ke společnému rozhovoru, jednání by se mělo uskutečnit už v úterý. Hlavním tématem by měla být účast Severní Koreje na zimních olympijských hrách, projednávat by se ale měly také další záležitosti, které jsou v zájmu obou zemí.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un při svém projevu oznámil, že KLDR zvažuje účast na zimních olympijských hrách. Jižní Korea na to reagovala pozváním ke společnému jednání, Soul nyní potvrdil, že ke společnému setkání skutečně dojde, uvádí portál BBC.

To by se mělo uskutečnit už v úterý ve vesnici Panmunjom, která se nachází v demilitarizované zóně na společné hranici obou zemí. Tato vesnice hostila mírové rozhovory již dříve.

Naposledy se zde obě strany sešly na konci roku 2015. Společná schůze ale tehdy nevedla k žádnému výsledku.

Hlavním tématem rozhovoru by měla být účast KLDR na blížících se olympijských hrách, projednávat se budou ale i další věci společného zájmu obou zemí.

Související obsah

Prezident Spojených států Donald Trump označil potenciální dialog mezi Severní a Jižní Koreou za dobrou věc. Pentagon také potvrdil, že odloží pravidelné vojenské cvičení s Jižní Koreou na dobu po olympiádě. Zlepšení vztahů mezi KLDR a Jižní Koreou potvrzuje i obnovení horké linky.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz