Zahraničí

Lékaři při císaři dítěti rozřízli hlavu. Zemřelo o tři hodiny později

Lékaři při císaři dítěti rozřízli hlavu. Zemřelo o tři hodiny později
Zdroj: Profimedia

Carson Allen zemřel tři hodiny poté, co se narodil. Během císařského řezu mu lékaři omylem rozřízli hlavu. Vše se odehrálo v Nottinghamu v Anglii v roce 2013. Jeho rodiče až nyní soudně vybojovali od nemocnice kompenzaci. Jejich milovaného syna jim to však nevrátí.

Claire Smithová (41) a její partner Scott Allen (42) se stále viní ze smrit jejich syna. I proto se rozhodli, že si soudně vybojují odškodnění.

Soudní spor byl uzavřen v prosinci 2017 a skončil finančním vyrovnáním pro rodinu. V jaké výši nebylo veřejnosti sděleno. Claire zoufale potřebovala slyšet omluvu od nemocnice, ta jí však úlevu nepřinesla.

"Prošla jsem si peklem, abych sama sebe ujistila, že jsem za smrt syna nemohla," uvedla Claire pro metro.uk.

"Rána na srdci se nikdy nezahojí, ale konečně mám klid v duši, že jsem za jeho smrt nemohla," dodala s tím, že na zesnulého syna stále myslí a jeho hrob navštěvuje dvakrát denně.

Claire v minulosti prodělala operaci, která vedla k rizikovému těhotenství. Nemocnice Nottingham University Hospital však podle soudu pochybila a ženě nesdělila všechna rizika.

Ve 30. týdnu Claire praskla voda a strávila v nemocnici pět dní, poté byla propuštěna domů s tím, že se jednalo o planý poplach.

Související obsah

Rodit začala až ve 33. týdnu a doktoři se shodli, že císařský řez je jedinou možnou volbou. Při něm lékaři řízli chlapce do hlavy. Rána byla hluboká a lékaři se marně snažili zastavit krvácení.

"Strávila jsem čtyři roky obviňováním se z jeho smrti," svěřila se Claire, která si celou dobu myslela, že za smrt jejího syna mohla operace, kterou v minulosti podstoupila.

"Pro mou rodinu to byl nejhorší zážitek, doufám, že nikdo jiný nezažije nic tak traumatického," dodala na závěr Claire, která nyní doufá, že se zveřejněním jejího případu do budoucna zamezí podobným událostem.

kik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz