Nemoc

Rodina z Česka jela na Slovensko. Dítě tam zabila smrtící infekce

Rodina z Česka jela na Slovensko. Dítě tam zabila smrtící infekce
Zdroj: Thinkstockphotos

Dvouměsíční holčička zemřela na závažné onemocnění. Dítě s rodiči žije v Čechách, před Vánoci ale rodina navštívila Slovensko, ze kterého se domů živé nevrátilo.

Úmrtí dvouměsíčního děvčátka na Invazivní meningokokové onemocnění nahlásil v těchto dnech Regionální úřad veřejného zdraví (RÚVZ) ve Velkém Krtíši na Slovensku.

"Dítě bylo zpočátku uplakané s teplotou téměř 39 stupňů Celsia. Matka teplotu ztlumila čípkem, ráno dítě ještě pilo mléko, ale přes den už mu nechutnalo. Během dne, při teplotě 38,4 stupně Celsi,a jí podali sirup proti horečce. Odpoledne si ale matka všimla červené skvrny na čele a boku tělíčka," uvedl k případu mluvčí nemocnice Mária Tolnayová.

Související obsah


Ještě v ten podvečer bylo dítě přijato na lékařskou službu první pomoci. Nejevilo však už žádné známky života. Bylo neúspěšně resuscitováno, přičemž na celém těle už mělo ostrůvkový zakrvácení do kůže. "Při pitvě byl odebrán biologický materiál. Ze všech bioptických materiálů byla v NRC pro meningokoky při ÚVZ SR Bratislava potvrzena Nesseria meningitis typu C," doplnila Tolnayová.

Protiepidemické opatření provedli epidemiologové v plném rozsahu u všech šesti lidí, které byly s holčičkou v kontaktu.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz