Pašování

Heroin? Řekli mi, že vezu dárky, hájí se Češka s kily drog v kufru

Heroin? Řekli mi, že vezu dárky, hájí se Češka s kily drog v kufru
Zdroj: Punjab Police

Jednadvacetiletá Tereza H., kterou na letišti v pákistánském Láhauru zadrželi celníci s devíti kily heroinu v kufru, se při výslechu nejprve hájila, že o drogách vůbec nevěděla. Prý měla převážet jen dárky.

Tereza se prý vyšetřovatelům nejprve pokusila namluvit, že o extra zátěži v kufru věděla, ale mělo jít jen o jakési dárkové kazety. Údajně bez problémů prošla letištními kontrolami, problém byl až při odbavování těsně před nástupem do letadla.


Podle Blesku
Češka z Uherského Hradiště tvrdila, že na zavazadle bylo něco jako lepidlo a tak si myslela, že kufr někdo otevřel a strčil jí drogy dovnitř.


Posléze ovšem zásadně změnila svoji výpověď a přiznala, že věděla, že neveze dárky. Ale prý jí bylo řečeno, že v kufru má jen jakýsi polotovar, do kterého se musí ještě přimíchat něco dalšího, aby vznikly drogy. Tereza ovšem prý neměla ponětí o tom, že veze heroin a dokonce celých devět kilo k tomu.


Související obsah

"Byla v pohodě, to bych do ní absolutně neřekl. Když jsem se to dozvěděl, tak mě to hodně překvapilo,“ řekl Slováckému deníku muž, který s Terezou H. před časem pracoval v jedné z hradišťských firem.

Podle portálu Nation byla Tereza H. v Pákistánu nyní počtvrté. V minulosti dvakrát cestovala z letiště v hlavním městě Islámábádu a jednou právě z Láhauru, kde byla ve středu zadržena. Jméno jejího obchodního partnera je údajně T. T. Tariq.

Pusťte si reportáž z Televizních novin:


ČTĚTE TAKÉ:

Drogy v dnešní společnosti: Jsou všude, odkud se ale vzaly?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pašování

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz