Záplavy

Záplavy a sesuvy zdecimovaly Kalifornii, mrtvých je už sedmnáct!

Nejméně 17 lidí zemřelo v americké Kalifornii po úterních záplavách a sesuvech bahna a kamení, které vyvolaly prudké lijáky. Úřady hlásí okolo dvou stovek zraněných. Jen v Santa Barbaře muselo být ošetřeno 28 lidí a nejméně 10 se stále pohřešuje. Živel tam napáchal rozsáhlé škody.

Stovky záchranářů se už třetí den brodí nánosy bahna a trosek. V oblasti nedaleko kalifornské Santa Barbary, kde prudké lijáky odstřihly od civilizace na tři stovky tamních obyvatel, pátrají po civilistech, kteří mohli skončit pod ničivou lavinou bahna.

"Do pátracích operací jsme nasadili přes 500 lidí a deset psů. Od dnešního rána se jim zatím podařilo zachránit tři místní obyvatele," uvedl velitel hasičské jednotky v Montecitu Kevin Taylor.

Počty obětí přírodního živlu nadále stoupají. Mezi mrtvými je i několik dětí. Zničeno bylo přes sto domů, dalších tři sta bylo vážně poškozeno. Do části z nich se už začínají vracet jejich majitelé, aby spočítali a odklidili napáchané škody.


Související obsah

Záchranářům se zatím podařilo vyprostit okolo 50 lidí. Řada míst ale stále zůstává nepřístupná, stejně jako některé příjezdové cesty. Úřady před blížícími se lijáky evakuovaly přes sedm tisíc lidí. Záplavy ale zpustošily i místa, kde to nikdo nečekal. Největší škody živel napáchal ve městě Montecito.

pez, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz