Domácí

Nádraží v Pardubicích ochromila závada, vlaky několik hodin stály

Nádraží v Pardubicích ochromila závada, vlaky několik hodin stály
Zdroj: Profimedia

Provoz na pardubickém hlavním nádraží se v neděli značně zkomplikoval. Se závadou na zabezpečovacím zařízení tam dráhy bojovaly už od rána. Vlaky zatím nabraly zpoždění, nevyjely, nebo byly odkloněny, aby se postiženému nádraží vyhnuly. Kolem jedné se podařilo závadu odstranit a provoz se začal pomalu stabilizovat.

České dráhy oznámily v neděli ráno omezení na hlavním nádraží v Pardubicích. Kvůli závadě na trati se už od rána v úseku nejezdilo. Komplikace se dotkly velkého množství spojů.

Omezení se týkalo trati 238 mezi Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem, trati 031 mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Jaroměří a trati 010 Mezi Kolínem a Českou Třebovou.

" V 9:10 hodin obnoven provoz v úseku Kostěnice - Přelouč sníženou rychlostí. Provoz ve stanici Pardubice hl.n. značně omezen," uvádí portál Českých drah.

Některé vlaky nabraly až hodinové zpoždění, další již byly odřeknuty. Ty, u kterých to bylo možné, České dráhy odklonily.

Související obsah

Za poruchou byl podle Českých drah výpadek napájení zabezpečovacího zařízení. Pracovníci Správy železniční dopravní cesty intenzivně pracovali na odstranění závády.

To se jim podařilo kolem jedné hodiny odpoledne. "Ve 13:00 hodin provoz obnoven bez omezení, bude docházet k jeho postupné stabilizaci," informoval portál Českých drah.

klma, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz