Krádež

Raubíř (14) jezdil s ukradeným autem 10 dní. Teď přišel trest!

Soud potrestal čtrnáctiletého mladíka z Tachova, který vloni v březnu se svým kamarádem ukradl auto sousedce. Staršímu chlapci soudkyně nařídila výchovnou terapii. Jeho mladší komplic vyvázl bez trestu.

Oba školáci měli s vozem jezdit deset dnů. Za tu dobu ho stihli i přelakovat. Jejich počínaní zastavila až hlídka. A nyní jejich "klukovinu" ohodnotil soud - strůjce krádeže auta, kterému bylo tehdy 13 let, se nyní musí podrobit "vhodnému výcviku k rozvíjení osobnosti a získání správných návyků v životě".

Chlapec měl najít klíče od fiatu na schodech bytového domu. Vůz patřil jeho sousedce. Mladík neváhal, spolu se svým jedenáctiletým kamarádem nasedl do auta a z parkoviště jednoduše ujel.

Aby vůz nikdo nepoznal, z něj mladíci sundali registrační značky. Zřejmě jim nevyhovovala ani barva. Vozidlo proto přestříkali sprejem a vozili se jím do školy. Trvalo to deset dnů, než je zastavila hlídka.


Související obsah

Podle informací televize Nova byl starší mladík už v minulosti trestán za přestupky. Rodiče proto dostali u soudu nyní napomenutí.

Otcové obou mladíků syny prý potrestali. Ten mladší dostal zaracha, trest pro toho staršího není známý, protože otec raubíře se s novináři bavit nechtěl.

Pokud nebude potrestaný mladík rozhodnutí soudu respektovat, v úvahu přichází dokonce pobyt v diagnostickém ústavu.

pez, Jan Socha, TN.cz

K tématu Krádež

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz