Lyžák

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Minulý čtvrtek Žižkovu boudu ve spěchu opouštělo zhruba devadesát dětí. Průjem a zvracení trápily tři učitele a 33 dětí.

Hygienici odebrali vzorky, na výtěry poslali všechny zaměstnance a nařídili rozbory vody. Jenže vše bylo negativní. Vypadalo to na virové onemocnění. Že je to i na jiných chatách, tvrdil TV Nova i majitel chaty Petr Kout.

Ten chatu dva dny větral, nařídil její kompletní vydezinfikování a už v sobotu tam přijel další turnus na lyžařský výcvik natěšených gymnazistů. V neděli v noci byla ale nákaza zpátky.

"Devět dětí zvracelo a mělo průjem, na pokoj přišla uklizečka a dezinfikuje to, používáme gel na ruce a utíráme si tím příbory. Už jim nevěříme," prozradila TV Nova jedna ze studentek.

Související obsah

Na Žižkovu boudu opět vyrazili i hygienici, podruhé během pěti dnů. "Odebíráme vzorky, snažíme se přijít na příčinu. Bakteriální původ to není," uvedla Veronika Krejčí z Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Teorii o viróze ale nabourává pravidelnost, s jakou se potíže u ubytovaných objevují. Poprvé prý strávili hosté víc času na záchodě než na sjezdovce už o silvestrovském víkendu.

Související obsah

"Podezírám restauraci, že nám bylo podané nějaké zkažené jídlo, jelikož jsem místo oslav strávila silvestrovský večer s hlavou v záchodě a dle zvuků z ostatních pokojů jsem v tom nebyla sama," štve jednu z návštěvnic.

Potíže se prý vždy objevily po příjezdu v rozmezí od několika hodin do dvou dnů. Lyžařský kurz z královéhradeckého gymnázia zatím na chatě zůstává. Dokud se nezjistí přesná příčina zdravotních problémů, úřady ani nemohou provoz chaty zakázat.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zahnat průjem u dětí? Na colu či med do čaje zapomeňte
Nepodceňujte průjem, může signalizovat závažnější onemocnění

vbo, Filip Pultar, TN.cz

K tématu Lyžák

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz