Vražda

Babičku bil lahvemi a zasadil jí sto ran nožem. Odsedí si 17 let

Babičku bil lahvemi a zasadil jí sto ran nožem. Odsedí si 17 let
Zdroj: Profimedia

Pražský vrchní soud zamítl odvolání 19letého Jakuba Ševčíka. Za brutální vraždu a okradení své babičky si odpyká 17 let, rozsudek je pravomocný. U soudu žádal snížení trestu. Případ se stal předloni v listopadu v Dubí na Teplicku.

Ševčík se ve 14 letech odstěhoval s rodiči do Švýcarska. Tam ale nikoho neznal a podle jeho výpovědi otec bil matku i jeho. Nakonec skončil v dětském domově. Po návratu do Čech neměl kde bydlet, a proto ho k sobě vzala babička.

Jenže jejich soužití bylo od počátku problémové. Jejich spory vyvrcholily v listopadu 2016, kdy se pohádali a mladík příbuznou napadl. Měla mu vyčíst, že se chová jako jeho otec. To vnuka rozzuřilo a začal 60letou ženu tlouct do hlavy lahvemi od alkoholu. Pak jí dvěma noži zasadil asi stovku ran po celém těle, jeden z nožů nechal vražený v ženině krku.

Nakonec babiččino tělo ukryl do dek a oblečení. Do domu se ještě několikrát vrátil a odnesl si cennosti, které následně prodal v zastavárně. K vraždě se přiznal, na detaily si ale podle vlastních slov nepamatuje.

Související obsah

Úterního jednání se mladík neúčastnil, podle ČTK mu vadí medializace případu. Za brutální vraždu mu hrozil i výjimečný trest, soud ale v minulosti uvedl, že není vyloučeno, že se napraví. Nebyly pro něj tudíž splněny zákonné podmínky.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz