Vražda

Dánovi za vraždu novinářky hrozí doživotí. Oběť uškrtil či podřízl

Dánská prokuratura obžalovala vynálezce Petera Madsena z vraždy novinářky Kim Wallové. Madsen měl ženu zabít loni v srpnu na palubě ponorky, kterou postavil. Tělo pátrači navíc objevili zohavené.

Proto je Madsen kromě vraždy švédské novinářky obžalovaný i z hanobení lidských ostatků. Žalobce Jakob Buch-Jepsen uvedl, že šestačtyřicetiletý Madsen svou oběť buď uškrtil nebo jí podřezal hrdlo, píše Guardian.

Prokurátor případ popsal jako velmi neobvyklý a extrémně nechutný a doplnil, že stavitel malé ponorky byl obžalován také z napadení se sexuálním podtextem, útok ale podle vyšetřovatelů neskončil souloží.

Madsen nejprve popíral, že by Wallovou, která o něm dělala reportáž, zabil a rozřezal. Nejprve tvrdil, že třicetiletou ženu vysadil na pevninu, později, že ji zabil padající těžký poklop, nakoneci výpověď změnil znovu a mluvil o otravě oxidem uhelnatým.


Související obsah

Tak jako tak bylo tělo strašlivě zohavené - pátrači nejprve objevili jen torzo bez hlavy a končetin, na kterém bylo 15 bodných ran, většina z nich kolem genitálií Wallové. Kriminalisté navíc v jeho počítači objevili materiály, na nichž bylo zachyceno mučení a zabíjení žen.

Madsenovi u soudu hrozí až doživotní trest, hlavní líčení by mělo odstartovat 8. března a verdikt by měl padnout na konci dubna.

Pusťte si reportáž z října:


pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz