Kosti

Mladík (24) zmizel před 9 lety. Jeho kosti našli v kanále u Berouna

Kriminalistům se konečně podařilo zjistit, čí kosti se našly v říjnu v kanále v Králově Dvoře na Berounsku. Záhadu pomohly rozlousknout provedené testy DNA.

Expertiza odhalila, že kosti patří čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který beze stopy zmizel už v březnu 2009, kdy náhled odešel z domova, informovaly Novinky.

Policisté po mladíkově zmizení informovali, že jeho snem bylo pracovat u bezpečnostní agentury a že jeho mentální stav odpovídá mladšímu, přibližně patnáctiletému chlapci.

Pátrání ovšem nebylo k ničemu, pohřešovaný mladík totiž nebyl u příbuzných, kamarádů, na nádražích nebo v nemocnicích. Nepomohlo ani zveřejnění pátrání přes média.


Pusťte si rozhovor s kriminalistou a mluvčí policie:


Vyšetřování se pohnulo kupředu až v posledních měsících, když byly v říjnu v kanále v Králově Dvoře objeveny lidské kosti. 


Související obsah

"Ty jsme poslali na odborné zkoumání a zajistili jsme také vzorek DNA, který odešel na porovnání do kriminalistického ústavu. Následně bylo zjištěno, že se jedná o muže pohřešovaného od roku 2009,“ řekla Novinkám mluvčí policie Marcela Pučelíková.

Shodu odborníci získali díky tomu, že měli v databázi vzorek od mladíkovy matky. Ta se ovšem rozuzlení záhady zmizelého syna nedožila, zemřela podle Pučelíkové jen pár dní poté, co kriminalistům poskytla vzorek svojí DNA.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Mladík (†19) v noci jako obvykle odešel z práce. Druhý den našli jeho mobil. O dva dny později i tělo!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz