Švédsko

Výbuch ve švédském Malmö! Na policejní stanici hodili granát

Výbuch ve švédském Malmö! Na policejní stanici hodili granát
Zdroj: Profimedia

Švédským městem Malmö otřásla ve středu po 21. hodině exploze. Ve čtvrti Rosengard poškodil výbuch policejní stanici. Podle svědků na služebnu někdo zaútočil ručním granátem. Naštěstí nikdo nebyl zraněn, poškozeno ale bylo několik policejních vozů zaparkovaných před stanicí.

Podle švédského listu Aftonbladet došlo k explozi ve třetím největším švédském městě šest minut po 21. hodině. Silná trhavina explodovala v ulici Von Lingens ve čtvrti Rosengard u policejní stanice.

"Naštěstí nikdo nebyl zraněn, ale několik aut bylo poškozeno, přesný počet zatím není znám," potvrdila listu Aftonbladet policejní mluvčí Anna Goranssonová. Podle místních médií použil útočník ruční granát.

Jestli byl někdo zatčen, policejní mluvčí nevěděla. Podle fotografa deníku ale policisté odvedli v poutech minimálně dva lidi. Podle svědků hodil granát muž v tmavé bundě. Policisté posílili ve městě hlídky a prohledávají dům, kde měl žít jeden z podezřelých.

Související obsah

"Okolí místa útoku je uzavřeno a míří sem pyrotechnici," dodala policejní mluvčí Goranssonová. Jestli útočník opravdu použil granát nebo jinou výbušninu, nechtěla policie uvést. Výbuch byl ale slyšet i ve vzdálenějších částech města.

Podle listu Daily Star jde o třetí útok na policii v Malmö během tří týdnů. Výbušnina poškodila první policejní vůz 26. prosince. O tři dny později vyletělo do vzduchu další policejní auto.

Záběry z místa krátce po útoku:

 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Švédsko

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz