Domácí

Nemocných s chřipkou přibývá. Dva lidé nemoci podlehli

Nemocných lidí s akutními respiračními onemocněními včetně chřipky v České republice rychle přibývá. Na jihu Čech už chřipce podlehli dva starší lidé, celkem jsou mrtví čtyři. Protiepidemická opatření přijímají nemocnice i domovy seniorů.

Lékaři na jihu Čech nahlásili už čtyři případy závažného průběhu chřipky, kdy museli být pacienti hospitalizovaní. Ve všech případech se jednalo o lidi starší 60 let. Dva muži ve věku 69 a 72 let chřipce podlehli.

Na rostoucí počet nemocných na jihu Čech reaguje stále více nemocnic. Od pondělí už se návštěvám až do odvolání uzavřelo první oddělení následné péče v Českých Budějovicích.

Na situaci reaguje stále více nemocnic a domovů pro seniory, kde by rozšíření nákazy mohlo znamenat vážná rizika pro pacienty či klienty. Právě proto vyhlašují zákazy návštěv.

Související obsah

Ten už platí v nemocnicích v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Strakonicích, Táboře, Volyni a Dačicích.

Právě pro starší lidi je chřipka nejnebezpečnější. Na chřipku a komplikace s ní spojené u nás každoročně umírá kolem dvou tisíc lidí.

kik, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz