Zahraničí

Rodina Janky má datum pohřbu: "Doufáme, že přijde co nejvíc lidí!"

Rodina Janky má datum pohřbu: "Doufáme, že přijde co nejvíc lidí!"
Zdroj: facebook

Tělo malé Janky Holubové přepravili z Británie na Slovensko a přípravy na její pohřeb jsou v plném proudu. Organizuje ho rodinný přítel Patrik, který vybral peníze na přepravu těla i na pohřeb samotný. Rodina nyní zveřejnila datum pohřbu a doufá, že se s Jankou přijde rozloučit co nejvíc lidí.

"Doufám, že se s Jankou přijde rozloučit co nejvíc lidí, pohřeb bude pravděpodobně 30. ledna," sdělil prostřednictvím sociálních sítí Patrik. Místem pohřbu bude hřbitov ve městě Spišské Podhradie, psali jsme ZDE.

Patrik zajistil přepravu těla na Slovensko, která stála v přepočtu více než 40 tisíc korun. Další vybrané peníze budou použity na pohřeb a pomník.

Rozloučení s Janičkou je pro rodinu velmi důležité. Přejí si honosný pohřeb, aby řádně uctili její památku. Rakev nakonec pojede na autě, protože pro kočár s koňmi na hřbitově není místo a k obřadu bude hrát kapela Gypsy Strba.

"Chtěli bychom velmi poděkovat všem dobrým lidem, kteří nám finančně pomohli, abychom se s malou mohli rozloučit, a zvu vás na pohřeb," řekl dědeček Janky na jednom z videí, které organizátor pohřbu uveřejnil na Facebooku. Zmínil v něm i to, že rodina nikam neuprchla a nemá co skrývat.

Související obsah

Kolem tragické smrti Janky se spustila vlna diskuzí a spekulací, především ohledně příčiny její smrti. Dívka zemřela začátkem ledna na udušení a ani její rodina pořádně neví, co se v dětském pokojíku odehrálo. Dle výsledků pitvy se dívka udusila, policie však její smrt nevyšetřuje jako cizí zavinění. Psali jsme ZDE.

kik, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz