Autobus

Autobus narazil do domu, narušil statiku! Bydlet se tam nedá

Policisté pokračují ve vyšetřování čtvrteční nehody v Haluzicích na Zlínsku, kde autobus narazil do rodinného domu. Při nehodě se zranilo devět lidí. Dům ještě včera prohlédl statik a zjistil, že bude muset projít stavebními úpravami.

Řidič autobusu ve čtvrtek brzy ráno nezvládl jízdu po namrzlé silnici, dostal smyk, přerazil betonový sloup a nakonec skončil v rodinném domě. Právě kvůli tomu na místo musel vyrazit i statik. A jeho verdikt je jednoznačný - dům je momentálně neobyvatelný.

Hasiči poškozenou část alespoň provizorně zpevnili podpěrami. Žena, která tam žije, strávila noc u svých příbuzných a jen tak se domů nevrátí. Na řadu budou muset přijít zednické práce a kompletní oprava poškozené části domu.

"Jistě jsem se lekla. Já jsem napřed myslela, že to auto bouralo někde na cestě. Nenapadlo mě, že je v baráku," vyprávěla obyvatelka poškozeného domu. Při nehodě se zranilo devět lidí, policisté ale nevylučují, že toto číslo ještě naroste. Většinou při obdobných nehodách lidé hlásí lékařům drobná zranění i po několik dnech.

Související obsah

Vyšetřování ze strany policie pokračuje. "Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Trestní zákoník v tomto případě stanoví možný trest odnětí svobody v rozmezí dva až osm let," informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Trest hrozí právě řidiči, který jízdu nezvládl. Sám nehodu odnesl nejvážnějším zraněním, s nímž ho záchranáři převezli do nemocnice, je ale mimo ohrožení života.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz