Guru Jára

Za "odháčkování" studentek má jít sedět! Guru Jára dostal trest

Jaroslav Dobeš, známý jako "guru Jára", dostal od Krajského soudu ve Zlíně 7,5 roku ve vězení za znásilnění svých studentek. Stejný trest dostala i jeho spolupracovnice Barbora Plášková. Dvojice je souzena jako uprchlá, oba jsou v detenci na Filipínách.

Zakladatel esoterické školy Poetrie Jaroslav Dobeš byl obžalován ze znásilnění svých svěřenkyň, Plášková pak z toho, že mu pomáhala. Dvojice dostala od soudu sedm let a šest měsíců ve vězení s ostrahou.

Dobeše už krajský soud potrestal v roce 2014. Tehdy mu vyměřil deset let za mřížemi a Pláškové udělil trest o půl roku kratší. Dvojice se ale proti verdiktu odvolala a Vrchní soud v Olomouci rozsudek zrušil. A případ opět vrátil do Zlína.

Související obsah

Vůdce sekty Poetrie Dobeš je souzen za takzvané odháčkování. Tvrdil, že problémy žen jsou způsobeny háčky které v nich zanechali bývalí sexuální partneři. A Dobeš tyto háčky ženám "uvolňoval" právě sexuálním stykem.

Některé se bránily, nedokázaly ale plně osvádat své tělo. Podle obžaloby k souložím docházelo mezi roky 2004 a 2007. Odháčkováním si mělo projít na 350 žen.

Dobeš s Pláškovou byli v roce 2015 zadrženi na Filipínách, kde jsou nyní v detenčním zařízení. Usilovali o náboženský azyl, ten ale úřady zamítly.

Podívejte se na reportáž z doby, kdy byl guru Jára zadržen:

lud, TN.cz

K tématu Guru Jára

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz