Domácí

Rokytka tvrdí, že ho chtěli otrávit. Záchranáři řekli, co mu našli v krvi

Kolaps a rvačka ve štábu Miloše Zemana vyvolala bouřlivé diskuze. Útok má na svědomí bývalý boxer Karel Slezák, který pěstmi reagoval na novináře, kteří se podle jeho slov snažili zachytit senzaci. V tu samou chvíli totiž na místě zkolaboval jeden ze Zemanových podporovatelů Milan Rokytka (KSČM), který nyní tvrdí, že se ho někdo pokusil otrávit tím, že mu něco hodil do pití.

"Nemohu vyloučit, že mi někdo vhodil do nápoje ze msty nějaký sofistikovaný jed, po kterém jsem zkolaboval a nebýt zásahu několika kolegů, kteří nebyli hyenističtí a zavolali záchranou službu, nemusel jsem již být živ a vlastizrádné pražské kavárně dále na obtíž," uvedl Rokytka v článku TOP Týdeníku Občanského práva spolu s dalšími závažnými obviněními proti týmu Jiřího Drahoše.

Podle přivolaných lékařů to však nebyla zcela pravda a za jeho kolaps nemohl ani "sofistikovaný jed" a dokonce ani srdeční kolaps, jak uváděl Slezák, ale alkohol.

"Ošetřili jsme muže s poruchou vědomí, ve které sehrál roli alkohol," sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Rokytka dále uvedl, že na ostatní přítomné novináře podal trestní oznámení za neposkytnutí první pomoci. Tu mu ale neposkytl ani Slezák, přestože mu za její poskytnutí v článku děkuje. Na videu z místa je vidět, že Slezák alkoholem zmoženého Rokytku pouze odvedl k pódiu, kde ho položil.

Poté se odebral vyhánět novináře, na jednoho z nich zaútočil pěstmi. "A teď se tam stahovala ta smečka, já jsem jim říkal: "Prosím vás, tohle už není záležitost pro vás.“ Ne, hledali pikantní záběr. Já to chápu jako novinář, ale lidsky to přece takhle nejde. Tam nemluvím o tom, že mě napadl ten s fousem. Tak jsem musel reagovat," odůvodnil své chování Blesku.cz

Podle Slezáka se na něj novinář, kterého napadl, rovněž chystal zaútočit. Na videu však nic podobného není vidět. Navíc Slezák nebyl v hotelu jako ochranka, ale jako novinář. "Jsem novinář, byl jsem tiskový tajemník několika ministrů, jsem registrován v Pražském zpravodaji, takže nějakým způsobem jsem tu akci chtěl využít," uvedl s tím, že své chování shledává adekvátním.

Související obsah

Policie se k věci vyjádřila následovně: "Pražská policie začala v sobotu večer prověřovat událost, o které informovala média. V této souvislosti se v médiích i na sociálních sítích objevovala nejrůznější videa, která údajně zachycovala průběh potyčky. Podle některých záběrů mohlo dojít i k ublížení na zdraví nebo poškození majetku. Protože však nikdo ze zúčastněných policii o incidentu neinformoval, kriminalisté museli v samém prvopočátku vycházet pouze z otevřených informačních zdrojů. To však samo o sobě ke stanovení právní kvalifikace nestačilo," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že se situace změnila až v neděli.

"Situace se změnila až v neděli v podvečer, kdy se na policejní služebnu dostavil jeden z novinářů a podal trestní oznámení. Na základě poskytnutých informací i analýzy dostupných videomateriálů vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu výtržnictví. Další průběh vyšetřování zatím nelze předjímat, v tuto chvíli nelze vyloučit i možné rozšíření právní kvalifikace nebo její případnou změnu," doplnila.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz