Domácí

Poplach v Modleticích: Hasiči likvidovali únik vonné esence

V pondělí večer museli středočeští hasiči zasahovat v Modleticích, kde v areálu firmy Geis unikla neznámá chemická látka. Odborníci z mobilní chemické laboratoře nakonec zjistili, že se jedná o koncentrát vonné esence, která nebyla zdraví škodlivá.

Středočeští hasiči vyrazili v pondělí večer do Modletic, kde byl vyhlášen poplach kvůli úniku neznámé chemické látky. Na místo dorazily dvě jednotky profesionálních a jedna jednotka dobrovolných hasičů.

"Po příjezdu na místo jsme zjistili ,že došlo k úniku zhruba 200 litrů neznámé látky po areálu, hasiči evakuovali zhruba 70 lidí, kteří byli odvedeni do vedlejší haly, hasiči poté vytýčili nebezpečnou zónu a zamezili úniku látky do kanalizace," řekl k průběhu zásahu mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Na místo byli přivoláni specialisté z chemické laboratoře v Kamenici, kteří odebrali vzorky tekutiny, aby ji podrobili analýze. Podle slov mluvčího hasičů bylo expertizou zjištěno, že se jedná o koncentrát vonné esence, který podle jeho slov nebyl zdraví škodlivý.

 

Související obsah

Hasiči poté provedli sanaci esence pomocí sorbentu a evakuovaní lidé se mohli vrátit zpět na pracoviště. Podle Svobody došlo k úniku látky při špatné manipulaci s 200 litrovým sudem, který se poškodil.

klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz