Nehoda

Tragédie u Čáslavi. Auto narazilo z boku do vlaku. Řidič nepřežil

Při tragické nehodě na železničním přejezdu u Koudelova na Čáslavsku zemřel řidič osobního vozu, který se srazil s projíždějícím osobním vlakem. Spolujezdkyně z auta utrpěla zranění. Provoz na silnici I. třídy z Čáslavi do Chrudimi je omezen.

K nehodě došlo před pátou hodinou ráno. Osobní vlak z Třemošnice do Čáslavi se na přejezdu, který není vybaven závorami ani světelnou signalizací, srazil s osobním autem.

Vínová Škoda Octavia jela od Čáslavi. Řidič zřejmě jedoucí soupravu přehlédl a z boku do osobního vlaku narazil. Náraz urval u vlaku přední dveře. Řidič octavie nehodu nepřežil, spolujezdkyni převezli do nemocnice.

Provoz na silnici I. třídy číslo 17 je omezen a čeká se na odtah poškozeného vlaku. Na místě je zaveden kyvadlový provoz. Na trati z Třemošnice zavedly České dráhy náhradní autobusovou dopravu. Omezení má trvat přibližně do 8 hodiny ráno.

Související obsah

Na nebezpečný přejezd u Koudelova si řidiči stěžují dlouhodobě. Trať vede od Čáslavi paralelně se silnicí, u Koudelova kříží silnici šikmo, na mostě a těsně před křižovatkou.

"Ty staré vlaky nemají nic moc osvětlení a nejsou pořádně vidět, z boku nejsou osvětlené vůbec. Minule se mi to málem stalo také," stěžuje si jedna z řidiček, že vlak je tady snadné přehlédnout.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz