Zahraničí

Řidič blokoval sanitku na cestě do nemocnice, teď si vyslechl trest

Řidič ze slovenského města Partizánské měl svou jízdou několik kilometrů blokovat cestu sanitce směřující s pacientkou do nemocnice. Sám tvrdí, že chtěl pomoci záchranářům s průjezdem. Soud ho nyní poslal do vězení a zakázal mu na devět let řídit.

Boris Záhumenský měl v květnu roku 2016 v Trenčíně svým mercedesem blokovat cestu houkající sanitce, která vezla pacientku do nemocnice, uvádí portál TVNoviny.sk.

Svou bezohlednou jízdou riskoval život záchranářů i okolních řidičů, podle policie ohrožoval další v nejméně 22 případech. Podle znalce je jen štěstí, že se nikomu nic nestalo.

Řidič argumentoval tím, že chtěl rychlou jízdou se zapnutými výstražnými světly upozornit ostatní na projíždějící sanitku.

Kvůli tomu, že musely být všechny případy ohrožení přezkoumány, se konal soud až nyní. Ten Záhumenskému uložil trest odnětí svobody na 18 měsíců nepodmíněně, zároveň proviněný nebude moci dalších devět let řídit. Proti rozsudku se může odvolat.

Související obsah

Záhumenský se ještě v roce 2016 vzdal svých politických funkcí a pozastavil své členství ve straně Křesťanskodemokratické hnutí.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz