Domácí

Jarní prázdniny jsou tu! Kdy začnou u vás? PŘEHLED

Jarní prázdniny jsou tu! Kdy začnou u vás? PŘEHLED
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Jarní prázdniny jsou za dveřmi a české rodiny s dětmi už plánují výlety a dovolené. Velká část Čechů dokonce míří do zahraničí a velmi oblíbené jsou letos i exotické destinace. Podívejte se na následující přehled prázdnin v jednotlivých okresech.

Jarní prázdniny i letos vychází v každém okrese jinak. Například v Praze se můžete setkat hned se třemi termíny, podle toho v jaké části vaše dítě školu navštěvuje. Viz tabulka níže.

Standardně trvají prázdniny šest dní a někde začínají už 5. února. V jiných okresech pak 12., 19. nebo 26. února a někde dokonce až 5. nebo 12. března. Pokud pocházíte z menšího města nebo obce, která není uvedena v následující tabulce, můžete si termín jarních prázdnin ověřit ZDE.

 

Většina českých rodin plánuje strávit prázdniny na českých horách, případně v Alpách. Stále více Čechů si však dopřává dovolenou v exotice.

 

Podle průzkumu cestovní kanceláře Invia je nejoblíbenější exotickou destinací Egypt, kam na jarní prázdniny míří 37 % klientů. Průměrná cena zájezdu činí 13 643 Kč na osobu. Druhým místem, kam Češi vyrazí na jarní prázdniny za teplem jsou jsou pak Spojené arabské emiráty, kam plánuje vycestovat 18 % klientů. Průměrná cena zájezdu je 25 097 Kč.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz