žhář

Východočeši si oddychli, policisté chytili dvojici mladých žhářů!

Kriminalistům se podařilo dopadnout dvojici žhářů, kteří v poslední době děsili obyvatele Pardubic a Chrudimi. Mladíci sice podpalovali "jen" kontejnery, minimálně v jednom případě ovšem požár vážně poškodil i blízký dům.

"Osm případů založených požárů kontejnerů a odpadkových košů, má na svědomí dvojice mladých mužů (28 a 25 let), kteří si jako ventil z alkoholového opojení vybrali právě tuto nebezpečnou zábavu," popisuje policejní mluvčí Jiří Tesař.

Oheň se dvojici hazardérů vymknul z rukou víckrát. "Požár s nejvyšší škodou se odehrál loni v srpnu na jednom pardubickém sídlišti, kde muži, zapalovači podpálili plastové kontejnery. Od nich pak vzplanuly další kontejnery, následně kontejnerové stání a nakonec došlo i k poškození fasády a oken domu. Zde vzniklá škoda dosáhla téměř 700 tisíc korun," přiblížil nejhrozivější incident Tesař.

V prosinci a lednu se párek výtečníků přesunul z krajského města do Chrudimi, kde náhle začalo v centru města a v okolí autobusového nádraží přibývat požárů. Žháři ovšem doplatili na kamery v ulicích, právě záběry z nich byly pro objasnění případu klíčové.


Související obsah

"Proti oběma mužům, kteří svým jednáním způsobili škodu za 785 tisíc korun, zahájil komisař trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Zda jejich přiznání bude polehčující okolností u soudu, se teprve uvidí. Každopádně trestem v případě prokázání viny jim může být odnětí svobody až na tři léta," uzavřel policejní mluvčí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz