Chřipka

Česko zasáhla epidemie chřipky! Lékaři hlásí tisíce nemocných

Na celém území České republiky je chřipková epidemie. Pacientů přibývá ve všech krajích, za minulý týden asi o pětinu. Hygienici evidují průměrně 1722 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Chřipka je na vzestupu ve všech věkových kategoriích a všech regionech, nejvíce pacientů mají v Libereckém, Jihočeském, Jihomoravském, Středočeském a Ústeckém kraji. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

"Probíhá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s vyšším podílem chřipky typu B," uvedla hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Chřipková epidemie je téměř v celé západní Evropě.

Hygienici oproti minulému týdnu zaregistrovali nárůst počtu pacientů o 18,3 procenta. V 5. kalendářním týdnu evidovali celkovou nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1722 pacientů na 100 tisíc obyvatel.

Související obsah

"Doporučujeme občanům pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a zejména ve zvýšené míře dodržovat základní hygienická pravidla, jako kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce," vyjmenovala tipy, jak zůstat zdravý, Gottwaldová.

"Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně a infekci nepodceňujte - je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu šířit dál," doplnila hygienička.

epa, TN.cz

K tématu Chřipka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz