Ozbrojenci

V italském městě střílel muž z auta po migrantech. Šest zraněných

Úřady v italském městě Macerata varovaly v sobotu dopoledne obyvatele, aby nevycházeli. Ulicemi v autě projížděl ozbrojenec a střílel po lidech, zasáhl jich nejméně šest. Podle televize RAI si vybíral migranty tmavé pleti. Policie podezřelého zadržela.

Italská média nejdříve informovala, že se po městě v černém voze značky Alfa Romeo 147 pohybují dva útočníci. Nakonec se ukázalo, že šlo jen o jednoho muže. Podle svědků mířil na migranty tmavé pleti.

Podle agentury Ansa byli zraněni čtyři Italové a dva cizinci, vážnost zranění zatím úřady nekomentovaly. Mezi zraněnými má být také nejméně jedna žena.

Starosta Maceraty Romano Carancini vyzval krátce před polednem obyvatele, aby nevycházeli ze svých domovů. Úřady zároveň zastavily veřejnou dopravu a žádají školy, kde probíhá sobotní výuka, aby zatím děti nepouštěly ven.

Související obsah

Média střelbu spojují s případem vraždy 18leté Italky. Její tělo bylo před několika dny nalezeno rozřezané ve dvou kufrech. V souvislosti s její smrtí policie zatkla nigerijského imigranta. Střílelo se totiž ve čtvrtích Via Spalato a Via dei Velini, které hrály ve vyšetřování důležitou roli.

Macerata leží ve střední Itálii asi 200 kilometrů východně od Říma. Ve městě žije přes 40 tisíc obyvatel.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz