Domácí

Stařík, který pododal své příbuzné, bude vyšetřován na svobodě

Případ seniora (86) z Aše, který podle policie v noci na čtvrtek pobodal manželku, dceru a zetě, má pokračování. Okresní soud v Chebu, který rozhodoval o uvalení vazby, ho dnes propustil a vyšetřován bude na svobodě. Hrozí mu až dvanáctileté vězení.

Nemohoucí a zřejmě i zdrcený z toho, co udělal. Takhle dnes vypadal senior, který ublížil svým nejbližším. Policisté ho od soudu přivezli domů v Aši. Podpírali ho a pomáhali mu do schodů.

"Jděte dál. Pán není v dobrém zdravotním stavu," uvedl jeden z policistů, který ho doprovázel od soudu.

Senior podle policie nejdřív nožem napadl svou manželku. Pak dceru a zetě. Toho zranil nejvážněji. S hlubokou bodnou ranou do hrudníku pacienta transportoval vrtulník do nemocnice. Skončila tam i pobodaná manželka staršího muže. Svou dceru zranil lehce.

Policisté odjeli od domu seniora. Soud muže neposlal do vazby. Neshledal žádné důvody. Ať už útěkové nebo že by něco podobného muž opakoval.

Dalším z důvodů propuštění mohl být právě jeho špatný zdravotní stav. Vyšetřován zůstává na svobodě.

"Šestaosmdesátiletému seniorovi jsme sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu," uvedla mluvčí policie Kateřina Böhmová.

Vypadá to, že senior zaútočil na rodinu kvůli tomu, že od něj příbuzní chtěli přepsat auto. Což nechtěl připustit. Podle psychologů mohl být muž zahnán do kouta pro něj nepřijatelnými nároky příbuzných.

Související obsah

"Psychický nátlaky nebo ty tlaky na toho člověka, kdy ty lidi v těch 80 letech se nedokážou bránit. Těch případů je strašná spousta," potvrdil psycholog Sáva Arabadžiev.

V tomto případě se ale senior zřejmě přestal ovládat a vzal na rodinu nůž. Soud ho může poslat do vězení na 5 až 12 let.
 

František Nyklas/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz