Domácí

Na Moravě je k mání část hřbitova. Lidé se děsí, "realitka" je v klidu

Obec Křídlůvky na Znojemsku řeší neobvyklý problém, část místního hřbitova je na prodej. Realitní kancelář pozemek nabízí k prodeji za milion a čtvrt. Zda je prodej možný a co se bude dít s hroby, již řeší starostka obce.

Část místního hřbitova v obci Křídlůvky v Jihomoravském kraji o rozloze 238 m2 nabízí jeho majitelé za 1 250 000 Kč. O prodeji informoval inzerát realitní kanceláře M&M reality.

"Nabízíme k prodeji pozemek v obci Křídlůvky využívaný jako místní hřbitov o celkové rozloze 238 m2 – jedná se o část hřbitova. S obcí ani vlastníky hrobů není uzavřena nájemní smlouva. Možno rozparcelovat na menší části a tyto prodat či pronajmout jednotlivě. Pozemek je částečně oplocen,“ uvádí realitní kancelář ve svém inzerátu.

Neobvyklou situaci již řeší starostka obce spolu s katastrálním úřadem. "Pozemek je špatně identifikovaný. Situaci již řešíme s katastrálním úřadem. Podle mého názoru není možné, aby soukromník pozemek prodával,“ řekla pro TN.cz starostka obce Blanka Funčíková, která také věří, že se problém vyřeší pozitivně pro pozůstalé.


Související obsah


 

Prodej části hřbitova vyvolal reakci lidí i na sociálních sítích. Nikdo nechápe, jak je tato situace možná. "Taky mám období, že bych ho bral. Ale teda, jestli tohle není vtip, fakt čumím, kam až je člověk schopný zajít. Už se obchodujou i mrtvoly. Hmm. Jsme fakt divná rasa," napsal na Facebook Pavel Š.

"Pokud se něco inzeruje, tak se obraťte na realitní kancelář," řekl TV Nova spolumajitel hřbitova Pavel Koloděj.

Ale ani ta nebyla o moc sdílnější. "Je to nemovitost jako každá jiná. Jsme realitní kancelář, ale cenu určuje majitel," dodal realitní makléř Rostislav Pekař.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz