Eurojackpot

Příběhy Čechů, kteří vyhráli miliony: Nový traktor i snová renta

Příběhy Čechů, kteří vyhráli miliony: Nový traktor i snová renta
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Už víte, co byste si pořídili, pokud byste vyhráli Eurojackpot? Někteří lidé v tom mají velmi jasno a za vyhrané peníze chtějí například cestovat, zajistit rodinu nebo si pořídit vysněné auto. Jiní mají plány trochu kreativnější, ale je pravda, že když není nouze o peníze, fantazii se meze nekladou. Podívejte se na nejzajímavější příběhy výherců, na které se usmálo štěstí.

Nejvyšší výhru v historii si odnesl Čech


Rekordně nejvyšší výhru v historii soutěže vyhrál muž z Pardubicka v květnu 2015. Výhra činila 2,4 miliard korun a výherce se o ni přihlásil po 26 dnech. S přihlášením otálel, aby se vyhnul zájmu médií. Své investice pečlivě zvažoval a plánoval, že bude dál chodit do práce a žít normálním životem.


Druhá nejvyšší výhra v historii padla v Německu


Druhá nejvyšší výhra v historii Eurojackpotu padla v říjnu 2016. Výherce z Bavorska v Německu si odnesl výhru v přepočtu za 2,4 miliardy korun. Svůj tiket přitom koupil za "pouhých" 20 eur. Investice se mu tak bohatě vyplatila. I tento výherce si však přál zůstat v anonymitě.


Výherci milionů ve Sportce dělají menší tajnosti než ti, kteří vyhrávají miliardy. Loterní milionáři se občas se svými plány, jak naloží s penězi, rádi svěří.


Traktor jako splněný sen


S milionovou výhrou se toho dá udělat opravdu hodně, ale proč lpět na stereotypech? Kreativita rozhodně nechyběla muži ze Zlínska, který si za svou výhru přes dva miliony korun v srpnu 2017 pořídil traktor.


Senior nenechal nic náhodě a využil možnost předplatného u Sportky. Vsadil na jeden sloupeček bez Šance na celkem 12 slosování. Vždy použil vlastní čísla. Když se o výhře dozvěděl, nemohl tomu uvěřit. Nervozita však brzy opadla a pán měl jasno v tom, co si za výhru pořídí.

Související obsah


Traktor si ovšem nepořídil jen tak ledajaký. Šlo o značku Landini, což je nejstarší výrobce traktorů v Evropě. Tyto stroje jsou zajímavé nejen designem, ale také výrazně modrou barvou.


Pohádkový důchod


V druhé polovině loňského roku se štěstí usmálo i na seniora z Olomoucka. Tomu Sportka nadělila přes 11 milionů korun. Muž vsadil jen tři sloupečky na jedno slosování, i tak ale uhodl první pořadí. Nebyla to však žádná náhoda, muž totiž sází pravidelně a výhra přišla v momentě, kdy slavil 50leté výročí od podání svého prvního tiketu. Jako odměnu za své úsilí si naplánoval pohádkový důchod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz