Brýle

Ze sci-fi je realita. Policisté nosí brýle, které poznají podezřelé!

Ze sci-fi je realita. Policisté nosí brýle, které poznají podezřelé!
Zdroj: Profimedia

Ve sci-fi filmech jsou často k vidění neuvěřitelně vyspělé technologie, o kterých si zatím můžeme nechat maximálně zdát. Číňané ovšem nezahálejí a začali používat chytré brýle, díky kterým policisté během pár okamžiků identifikují podezřelé jedince.

Výkřik moderní techniky je totiž napojený na obsáhlou databázi a technologii rozpoznávající obličeje stačí i v davu jen chvilka na to, aby identifikovala podezřelé.


Čínští policisté testují neuvěřitelnou vychytávku ve městě Zhengzhou na rušné železniční stanici, přes kterou momentálně proudí obrovské množství lidí kvůli oslavám lunárního nového roku.

V akci jsou podle Daily Mailu zatím čtvery brýle, které mají nasazené policisté u východů z rušného nádraží. Brýle pořizují fotky lidí, na které se policisté podívají, ty pošlou k ověření do databáze.


Související obsah


Když najde systém shodu, odešle zpět přímo na displej brýlí podrobné informace o dotyčném včetně jména a adresy. Technologie ovšem lustruje nejen zločince, ale i bezúhonné civilisty.

A to je velkým trnem v oku řadě organizací, které chrání lidská práva, proti jsou i advokáti. Místní policie si ovšem novinku velmi chválí - díky ní totiž dopadla sedm lidí podezřelých ze zločinů a 26 dalších, kteří používali zfalšované doklady.

pez, TN.cz

K tématu Brýle

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz