Policie

Policisté zneškodnili muže, který v Praze hrozil odpálením bomby

Policisté a hasiči ve čtvrtek evakuovali dům ve Famfulíkově ulici v Kobylisích. V jednom z domů se zabarikádoval muž, který hrozil bombou. Policistům se před 14. hodinou podařilo muže zneškodnit.

"Zabarikádovaný muž zajištěn, policie provádí prohlídku bytu," uvedli policisté krátce před tři čtvrtě na dvě na svém twitterovém účtu. Žádnou výbušninu v bytě policisté nenašli.

Podle twitteru pražské záchranky skončil čtyřiatřicetiletý muž v péči záchranářů. Po vyšetření jej sanitka převezla do nedaleké psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Desítky policistů a hasičů vyjeli do Famfulíkovy ulice v pražských Kobylisích. Podle informací agentury Aktu.cz se v jednom z bytů zabarikádoval muž, který hrozil výbuchem bomby.

Policie potvrdila na twitteru, že kvůli zabarikádovanému muži na místě zasahuje a na místo povolala vyjednavače. Společně s hasiči evakuovali policisté ostatní nájemníky domu. Kolem třinácté hodiny na místo dorazila zásahová jednotka a také plynaři.


Policisté zároveň prosili lidi z okolí, aby se Famfulíkově ulici pokud možno úplně vyhnuli. Pro evakuované byl přistaven vyhřátý autobus, aby nemuseli mrznout venku na ulici.

Související obsah

"Na místě zasahuje jednotka z Holešovic a centrální stanice. Ve spolupráci s policií jsme provedli částečnou evakuaci. Jsme připraveni v záloze," uvedli pražští hasiči.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz