Kráva

Otřesné! Krávy se topily ve svých výkalech, vytahovali je 15 hodin

Po uši ve výkalech se ocitly v noci na středu krávy v Mengusovcích na Slovensku. Pod zvířaty se propadla podlaha, před smrtí je zachránili hasiči. Poslední kus vytáhli po dlouhých patnácti hodinách.

"Takový zásah si za svou kariéru nepamatuji, u hasičů dělám 26 let a toto jsem ještě nezažil," zhodnotil dramatickou akci pod Tatrami velitel zásahu Rastislav Špiner.

Na družstvu si zpočátku mysleli, že do šachty se propadla jen jedna jalovice. K jejich zděšení ale zjistili, že byly hned tři. Zvířata byla na pokraji sil, stále však bojovala o život. A to dlouhých 15 hodin, informují tvnoviny.sk.

Na pomoc přispěchal i předseda družstva. Neváhal a v civilním oblečení skočil do šachty. Hasiči ho držel za límec, aby nemuseli zachraňovat i jeho.

Související obsah

Důvodem, proč se krávy propadly do šachty, je podle lidí z družstva zřejmě vada materiálu. Pro zvířata to byl ale pořádně dramatický zážitek. "Pro ně je to šok. Najednou se nemohou hýbat, tak stojí. Jediné štěstí, že se nenapily," řekl předseda Maroš Kminiak.

Nejhorší bylo, že jak zvířata bojovala o život, nořila se stále hlouběji do bahna. Celou akci špatně snášela i zootechnička. "Přece jen je to živý tvor," pronesla. Vyčerpaná zvířata se nakonec podařilo dostat na zem. Všechna pak postupně zkontroloval veterinář.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz