Zahraničí

V Temži nalezli bombu z války, policie uzavřela londýnské letiště

Kvůli nálezu pumy z druhé světové války je zcela ochromena část Londýna včetně letiště. Policisté uzavřeli široké okolí, armáda mezitím pracuje na zneškodnění pumy. Londýnské letiště zrušilo v pondělí všechny lety.

V Temži byla v neděli nalezena puma z druhé světové války. "Strážníci a královské námořnictvo pracují na vyřešení situace s municí z druhé světové války," potvrzuje zásah Metropolitní policie.

Policisté kvůli bezpečnosti uzavřela širokou oblast v Newhamu, desítky lidí musely opustit své domovy. Policie vyzvala všechny řidiče, aby se místu pokusili vyhnout.

"Operace pro odstranění munice probíhá ve spolupráci s našimi kolegy z královského námořnictva. I když se snažíme postupovat co nejrychleji a snažíme se minimalizovat narušení, je důležité, aby byly podniknuty všechny nezbytné kroky a bezpečnostní opatření, aby se zajistilo, že bude vše bezpečně vyřešeno," uvádí oficiální vyjádření policie.

Související obsah

Kvůli hrozbě výbuchu bylo uzavřeno londýnské městské letiště, které v pondělí zrušilo všechny lety. "Všechny přílety i odlety na Londýnské městské letiště byly v pondělí zrušeny, v nejbližším okolí byla zřízena bezpečnostní zóna. Vyzývám všechny pasažéry, kteří měli dnes letět, aby nechodili na letiště a kontaktovali jejich aerolinky pro další informace," uvádí letiště na Twitteru.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz