Policista

Policista měl ve službě prodávat drogy! GIBS: Bral a dával i úplatky

Ve vazbě skončil 29letý policista z Bystřice pod Hostýnem. Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zjistili, že si měl přivydělávat jako dealer drog. Teď se může dostat až na 10 let do vězení.

Devětadvacetiletý muž pracoval u policie téměř deset let. Plat policisty mu ale nejspíš nestačil, a tak přemýšlel, jak si přivydělat. Nakonec se rozhodl prodávat drogy. Nakontaktoval podle vyšetřovatelů dodavatele pervitinu a přímo ve službě a ve služebním autě začal objíždět narkomany.

Pervitin nejdříve prodával jen místním feťákům, časem ale začal rozšiřovat své pole působnosti. "Policista prodával drogy nejen na Kroměřížsku, ale i na Zlínsku, Přerovsku, Vsetínsku a jeho region se neustále rozšiřoval. Nám se podařilo zadokumentovat zhruba rok jeho protiprávní činnosti, kdy drogy prodal desítkám osob, řádově za statisíce korun," uvedl mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Vyšetřování stále pokračuje, ale je takřka jisté, že narkomanů, kteří si od něho pervitin pořizovali, bude mnohem víc. Mladého muže jeho kolegové nejdříve vyšetřovali na svobodě. V poslední době se měl ale snažit ovlivňovat za úplatu svědky, proto skončil ve vazbě.

Související obsah

Navíc vyšetřovatelé zjistili, že sám vzal úplatek - od dvojice zlodějů, která vykrádala na Kroměřížsku chaty. Protože je znal, měl jim slíbit, že za úplatu v řádu desítek tisíc korun se jejich případ nebude dál řešit.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz