Angličtina

Nejlepší angličtinář světa je Matěj z Humpolce! Porazil 18 tisíc lidí

Nejlepší angličtinář světa je Matěj z Humpolce! Porazil 18 tisíc lidí
Zdroj: Profimedia

Bezmála 18 tisíc studentů porazil díky svým znalostem angličtiny Matěj Doležálek z gymnázia v Humpolci. V mezinárodní soutěži Best in English obsadil první místo na světě.

Nejlepším středoškolákem v angličtině je septimán z humpoleckého gymnázia. Zvítězil v sedmém ročníku největší soutěže v anglickém jazyce s názvem Best in English. Online test se konal na konci listopadu, ve středu studentovi slavnostně předají ceny.

Test studenty prověřil nejen z poslechu, ale třeba také z orientace v anglickém textu či gramatiky. Studenti na jeho vyplnění měli hodinu, Matěj Doležálek měl hotovo za 38 minut a ztratil pouhý půl bod. To mu zajistilo první místo v konkurenci 17612 studentů ze 750 škol z celého světa.

Druhé místo obsadil student ze Slovinska, třetí skončila studentka z Estonska. Na vítěze ztratili půl bodu. Čechům se v soutěži mimořádně dařilo, v první desítce jich skončilo hned pět. Mezi českými školami dopadlo nejlépe Gymnázium Plzeň, v porovnání se zbytkem světa skončilo jedenácté. Dominovalo gymnázium z estonského města Pärnu.

Související obsah

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční ve středu přímo v humpoleckém gymnáziu dr. A. Hrdličky. Doležálek si odnese dvoutýdenní jazykový kurz v Kanadě. Češi ovládli soutěž už v loňském roce, tehdy se z absolutního vítězství radoval Milan Flachs z Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz