Dárce orgánů

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila
Zdroj: facebook

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Simon Louis poznal Mary Emmanuelle před více než dvaceti lety. Přestože měl jiné partnerky, Mary se mu vždy líbila a postupně se do ní zamiloval. Jenže ona jeho city neopětovala, a tak zůstalo jen u přátelství, píše portál Daily Mirror.

I přesto neváhal, když Mary náhle zkolabovala a lékaři zjistili, že trpí vážnou nemocí ledvin. Její jedinou nadějí byla transplantace - jenže ta klesla na minimum, když se Londýňanka dozvěděla, že má vzácnou krevní skupinu B-.

"Nemohla jsem tomu uvěřit, bylo to jako rozsudek smrti. Moje jméno umístili na seznam 'mrtvých dárců', pak jsem mohla jen čekat," popsala Mary. I po propuštění z nemocnice musela být neustále připojena na přístroj na dialýzu ledvin.

 

Simon ji každý den navštěvoval, někdy zůstal i přes noc, aby jí co nejvíce pomáhal. Dokonce ji i oblékal, koupal a krmil. Nakonec se Mary k Simonovi nastěhovala, protože už nebyla samostatná. Pár týdnů nato se nechal muž otestovat, jestli by nebyl správným dárcem - a ukázalo se, že ano.

Související obsah

Po operaci se společně zotavovali několik měsíců, až se Simon konečně odhodlal položit zásadní otázku. "Lichotilo mi, že by si mě chtěl vzít i poté, co mě viděl na dně. Ale musela jsem ho zklamat a říct, že o tom popřemýšlím," sdělila Mary. Nakonec žádost odmítla.

I přesto zůstala dvojice přáteli a Simon trvá na tom, že nelituje svého daru ani žádosti o ruku. "Nabídl jsem jí své srdce, ale mohl jsem jí dát jen ledvinu. To se stává. Nikdy mě nebude mrzet, že jsem jí dal dar života," řekl Simon.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz