Vrtulník

Vrtulník s přáteli se zřítil! Tři zemřeli, žena utíkala před plameny

Vrtulník s šesti britskými turisty a jedním pilotem se zřítil v americkém Grand Canyonu. Namísto dobrodružství našli tři z nich při vyhlídkovém letu smrt. Čtyři lidé přežili, když se jim podařilo uprchnout před šířícími se plameny.

Skupina přátel šetřila na výlet do Velkého kaňonu déle než rok. Měl to být dokonalý dárek, který se rozhodli nadělit sami sobě k narozeninám. Jenže pohodový let se změnil v boj o život, který tři turisté prohráli. Píše o tom portál Daily Mirror.

Helikoptéra se zřítila do propasti v neděli odpoledne. 27letá Becky Dobsonová, její 30letý přítel Stuart Hill a jeho 32letý bratr Jason v troskách zemřeli. Zbytek přátel i pilot bojují o život v nemocnici, kam je přepravil záchranářský vrtulník.

Novomanželé Ellie Milwardová (29) a Jonathan Udall (32), stejně jako Jennifer Barhamová (39) a americký pilot Scott Booth (42) přežili jen zázrakem. Kamera zachytila dramatický moment, kdy jedna z žen utíká před plameny, které zachvátily vrtulník po dopadu. Není jasná, jestli šlo o Jennifer, nebo Ellie.

 

Tragédie se stala jen tři měsíce poté, co si Ellie a Jon před rodinou i kamarády, s nimiž na výletě byli, řekli svá ano. Skupina si podle známých byla velmi blízká, včetně zemřelých bratrů. Těm poslal srdceryvný vzkaz jejich otec.

 

Související obsah

"Útěchu nacházíme v tom, že zůstali spolu až do konce. Každý den za ně děkuji bohu. Byli milováni spoustou lidí a byli nerozdělitelní," uvedl reverend David Hill o svých synech. Příčinu tragédie vyšetřují policisté ve spolupráci s odborníky.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz