Krádež

Žena z výstavy ukradla historický kočárek! Byl jediný v Česku

Neobvyklou krádež vyšetřují policisté z pražských Bohnic. Hledají neznámou ženu, která z expozice v nákupním centru odvezla unikátní historický kočárek.

Kočárek byl vystavený v mezipatře nákupního centra Krakov v Lodžské ulici v Bohnicích. Kamery zachytily ženu, která k němu přišla a jako by se nechumelilo, si ho přivlastnila a odvezla.

Kam s ním odjela, není jasné. Policisté teď spoléhají na to, že by mohl někdo poznat buď přímo ji, nebo muže, který ji doprovázel. Pokud jste byli svědci krádeže nebo jste dvojici poznali, volejte na bezplatnou linku 158.

Související obsah

Kočárek to přitom nebyl jen tak ledajaký, šlo o historický kousek vyrobený někdy okolo roku 1930 ve Spojených státech amerických. Podle slov majitelky, která ho do té expozice zapůjčila, to byl zřejmě jediný exemplář svého druhu v České republice.

Cena kočárku je vyčíslena na deset tisíc korun, historická hodnota je ale nevyčíslitelná. Je možné, že si ho neznámá žena vzala pro své potřeby, nebo se ho pokusí prodat. Pokud se ji podaří dopadnout a odsoudit, hrozí jí za krádež až dvouleté vězení.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz