Střelba

Výstřely, krev a pláč: Masakr ve škole natočili sami žáci! VIDEO

Masakr ve škole na Floridě natáčeli někteří studenti na mobilní telefony. Na záběrech jsou vidět bezvládná těla i krev a hned za zdí tříd je slyšet střelba. Zabíjel podle policie 19letý mladík, počet obětí se vyšplhal na 17. Dalších 13 zraněných zůstává v nemocnici.

Nikolas Cruz podle svědků přišel do střední školy v Parklandu vybaven automatickou puškou AK-15, několika zásobníky a kouřovými granáty. Na obličeji měl plynovou masku. Spustil požární alarm, aby vylákal studenty ze tříd. Pak začal do davu pálit.

Dvanáct lidí zemřelo přímo ve škole. Jsou mezi nimi učitelé i děti, další studenti se zabarikádovali ve třídách nebo šatnách. Na sociálních sítích pak někteří z nich sdíleli videa ze školy, na kterých jsou vidět oběti i krev.

For all of those who dont like blood or nothing like that, I strongly suggest scrolling past this video, How do u let this happen, I mean sure it was Nicholas fault, but u gotta ask the students and parents, how did they let this happen to him. If I look broken I already know my true friends would never let me stoop to this level of pain, all my prayers go out to them may God bless y'all . . .... Nikolaus Cruz #valentinesday #massacre 17 dead. Pagan holiday sacrifice. Florida school shooting #nikolauscruz #thedoubleo420show #stoner #videooftheday #dankmemes #stoners #dankmeme #parkland #florida #shooting #schoolshooting #schoolshooter #schoolshootermemes #school #grammys #olympics #valentinesday #happyvalentinesday #wakenbake #floridashooting #floridaschool #floridashooters #massshooting #parklandflorida #donaldtrump #trump #valentinesdayshooting #wshh

Pspvek sdlen ITS LIL SKITTLES (@dcruzmc),

Pozor! Video obsahuje drastické záběry. Neměli by se na něj dívat děti a lidé slabší povahy!

"Můj bože, ne, ach můj bože, proč!" ozývá se v pozadí. Do křiku a pláče jsou slyšet i výstřely, které zní, že přicházejí jen zpoza zdi. "Lidi vedle asi nezamkli dveře. Všechny je postřílel. Leželo jich tam asi deset," vypověděla poté pro portál Sun Sentinel 14letá Hannah.

Na jiném videu jsou vidět čekající studenti ve třídě. Když dveře rozrazí zásahovka, musí všichni zvednout ruce a položit mobily, aby měli policisté jistotu, že střelec není mezi nimi. "Jste v pořádku, nebojte se," uklidňovali pak děti i vyučující.

Související obsah

Masakr způsobil na střední škole Marjory Stoneman Douglas zřejmě 19letý Nikolas Cruz, který byl vyloučen z kázeňských důvodů. Do školy vtrhnul před koncem vyučování ve středu odpoledne místního času. Zabil 17 lidí, dalších 13 zraněných zůstává v nemocnicích. Nejméně pět z nich je v kritickém stavu.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz