žebrák

Muž žebral o peníze na autobus, po kapsách měl 15,5 milionu!

Muž žebral o peníze na autobus, po kapsách měl 15,5 milionu!
Zdroj: Thinkstockphotos

Policie ve švédské Uppsale vyšetřují zvláštní případ. Muž žebral na zastávce o peníze na autobus a když mu lidé žádné nedali, začal být agresivní. Jenže přivolaní policisté zjistili, že měl žebrák kapsy nacpané bankovkami.

Pětapadesátiletý muž oslovoval nedaleko autobusové zastávky kolemjdoucí, aby mu půjčili peníze na cestu domů. Když odmítli, začal jim nadávat a choval se agresivně. Jeden ze svědků proto zavolal policii, popisuje začátek příběhu portál Daily Mirror.

Když policisté dorazili na místo, zjistili, že žebrák rozhodně není žádný chudák. "Z kapes u bundy i odjinud mu začaly vypadávat bankovky. Bylo jich čím dál tím víc, stále padaly další," uvedl šéf policie v Uppsale Jale Poljarevius.

Muž měl u sebe neuvěřitelných šest milionů švédských korun (asi 15,5 milionu českých korun). Policisté ho zadrželi a vyslechli. "Každý, kdo jen tak chodí se šesti miliony, je pro nás podezřelý. A proč by někdo takový žebral na autobus?" ptá se Poljarevius. Lístky v autobuse přitom nelze koupit za hotovost.

Související obsah

Policisté se teď snaží zjistit, odkud peníze pocházejí. "Netušíme, jestli ty peníze vyžebral, vyhrál v loterii, nebo je získal nějakou trestnou činností," doplnila mluvčí uppsalské policie. Největší bankovkou je ve Švédsku tisícovka, muž tedy u sebe musel mít nejméně 6000 bankovek.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz