Apple

Pozor na smsky! Jediné písmeno může zcela zablokovat váš iPhone

Pozor na smsky! Jediné písmeno může zcela zablokovat váš iPhone

Jste vlastníkem iPhonu a nedáte bez něj ani ránu? Pak byste se měli mít na pozoru! Jediné písmeno totiž může váš mobil zablokovat. Apple už chybu potvrdil a pracuje na její opravě.

Současnou verzi operačního systému iOS trápí závažná chyba, která dokáže zablokovat váš přístroj. Stačí, aby vám některý z vašich kamarádů poslal ve zprávě jediné písmeno a můžete se se svým telefonem rovnou rozloučit.

Řeč je o jednom znaku z indického jazyka Telugu. Pokud vám takové písmeno přijde v sms či v chatu, interní systém spadne a je takřka nemožné ho nahodit zpátky, upozorňuje na to web The Verge. Systém se totiž snaží znak načíst, ale neúspěšně. 

Na problém přišli italští blogeři. Chyba se potvrdila jak u iPhonů s iOS 11.2.5., tak na macOS High Sierra 10.13.3 a watchOS 4.2.2. Netradiční znak dokáže zablokovat nejen aplikaci iMessage, ale třeba také Messenger, WhatsApp, Outlook, Gmail či Twitter.

Vyřešit takový problém není vůbec jednoduché. Pokud se vám to stane, zkuste si do zablokovaných aplikací nechat poslat zprávu jiným uživatelem - v některých případech se tak chyba vyřeší. Pokud to ale nezabere, budete muset obnovit celý software vašeho iPhonu pomocí DFU režimu.

Související obsah

Apple už potvrdil, že o chybě ví, a pracuje na její nápravě. V nejbližších dnech by měl vydat aktualizaci, která chybu napraví. U betaverze iOS 11.3 už je tento problém vyřešený – uživatelům ho společnost nabídne letos na jaře.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz