Hazard

Herny vyzrávají na nový zákon, gambleři utrácejí na kvízomatech

Herny vyzrávají na nový zákon, gambleři utrácejí na kvízomatech
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Nový zákon o regulaci hazardu, který platí od ledna, měl být bičem na herny a jejich praviddelnou klientelu. Jenže realita je úplně jiná - v podstatě všechna nařízení se dají obejít a norma je tak ve skutečnosti bezzubá.

Registrace hráčů u vchodu do herny, prokázání se občanským průkazem, limit sázek, pravidelné povinné přestávky. To vše zavedl nový zákon. Jenže realita je jiná, upozorňuje sobotní MFDNES.

Provozovatelé heren totiž našli způsob, jak přísné povinnosti a regulaci obejít. Do svých podniků totiž nainstalovali takzvané kvízomaty. Ty v podstatě fungují stejně jako klasické "bedny", jen s tím rozdílem, že občas hráči položí i nějakou vědomostní otázku. Ta je zpravidla až směšně jednoduchá.


Například taková, zda je Kateřina Neumannová herečka, výtvarnice či lyžařka. Výrobci kvízomatů své živobytí hájí znaleckými posudky, podle nichž se na jejich "bedny" zákon o hazardu nevztahuje, protože nefungují na principu náhody.


Související obsah

A stát se pak podle deníku musí s každým provozovatelem kvízomatů soudit zvlášť a obstarávat si vlastní znalecké posudky. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové by se s kvízomaty měli vypořádat celníci.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz