Pásmo Gazy

Napětí v Pásmu Gazy: Po zranění vojáků přišla palba z tanků!

Napětí v Pásmu Gazy: Po zranění vojáků přišla palba z tanků!
Zdroj: oficiální zdroj

Vztahy mezi Izraelci a Palestinci se opět zhoršují. Poté, co podomácku vyrobená bomba zranila v Pásmu Gazy čtyři izraelské vojáky, na sebe odveta nenechala dlouho čekat. A protiúder byl velmi tvrdý.

Bomba zranila vojáky, kteří hlídkovali u plotu, který odděluje izraelské území od toho palestinského. Mluvčí armády Jonathan Conricus uvedl, že zraněni byli celkem čtyři vojáci, z toho dva těžce.

Odveta izraelských ozbrojených složek byla rychlá - armáda k místu exploze poslala tank, který začal střílet na pozorovatelnu patřící palestinskému hnutí Hamás, uvedl portál rt.com.

To byl ovšem teprve začátek - později během soboty ještě Izraelci provedli nálety na šest dalších cílů Hamásu včetně tunelu, který palestinští ozbrojenci vyhloubili.

Celkem izraelská armáda na výbuch bomby a zranění svých vojáků odpověděla protiútoky na 18 palestinských cílů, mezi kterými byly údajně i zařízení vyrábějící blíže neupřesněné zbraně.


Související obsah


Napětí mezi Izraelci a Palestinci tak dál roste - vlnu nevole v Palestině rozpoutal už nedávný krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prohlásil Jeruzalém hlavním městem Izraele. Od té doby se konala řada protestních shromáždění a demonstrací.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz